Kdy přichází?


–          U každé ženy se toto období může lišit, avšak obecně to bývá kolem 50 roku. Často však ženy mohou mít nějaké příznaky už od 40 let.
–          Nespoléhejte na tyto obecné informace, jsou jenom trochu vymezující toto složité období, protože už se stalo, že dokonce některé ženy měly ztrátu plodnosti ještě i dříve. Závisí to na celé řadě faktorů a také na samotné ženě a jejich hormonech, takže proto jsou tato čísla pouze orientační.
ženská

Co posléze nastupuje?

Ø  Je to složité období každé ženy. Menopauza příznaky, se mohou projevit u každé ženy jinak. Tělo se začne měnit a ubývá ženských hormonů v těle. Ztráta plodnosti je tak hlavní příčinou těchto změn, avšak závisí na nich ještě další změny na našem těle.
Ø  Pocity se mohou lišit, protože některé ženy ani nemusejí zaznamenat, že něčím podobným prošly, ale ostatní mohou mít šílené problémy.
Ø  Dochází k poklesu estrogenů v těle a tak žena může mít pocit, že něco na sobě není v pořádku. Zdá se, jako kdyby přišla o svůj šarm, půvab, veškerou vitalitu.
Ø  Tělo se začíná také měnit. Mohou vám více vypadávat vlasy, budete mít řidší nehty, které se budou více lámat, nebo vám začne přibývat klasické stařešinské kulaté bříško.
Ø  Mezi další problémy se obecně řadí přibývání na váze nebo tuhost kloubů. Zdá se, jako kdyby se žena při sebemenší námaze rázem celá vysílila, nebo ztrácela sílu a hned se při jakékoliv práci zadýchala.
Ø  Není ani příjemné, když nastupují intimnější problémy a to typu nechuti na partnera nebo na sex obecně, protože vaše vaginální orgány se vyznačují spíše suchostí, za což také mohou právě hormony.
ruce

Ø  Mohou vás potkat návaly horka a silné pocení. Bolesti hlavy nebo výkyvy nálad. Tyto změny působí na každou ženu jinak, ale pro žádnou nejsou v žádném případě příjemné. Často jsme podrážděné a odháníme od sebe rodinu, partnera i přátele.
Udělejte s tím krátký proces a pořiďte si lék, který bude na přírodní bázi a veškerých těchto problémů vás zbaví. Uleví vašemu tělu a i vám samotný, abyste se opět mohla cítit lépe.