Jak nás kameny ochrání?

Různé tvary a různé barvy drahých kamenů nejsou jen ozdobou, doplňkem šperků, dekorací či pouhou cetkou. Alternativní věda dokazuje, že síla kamenů vás ochrání před nemocí i negativními lidmi, a vůbec dokáže váš život významně ovlivnit. Nejen že vám může navrátit radost do života, ochrání váš domov, ale i pozitivně ovlivní i váš zdravotní stav. Který kámen vám bude dobrým pomocníkem? Najděte si ten svůj a mějte ho neustále při sobě.

kameny

Kamenů, které mají významnou sílu, existuje celá řada. S jejich léčivou silou pracovali již starověcí Sumerové, Indové a Číňani, kteří je používali při harmonizaci energetických center lidského těla (čaker). Všechny prastaré národy věřily v ochrannou a léčivou moc kamenů. I dnes se kameny používají na určité emoční problémy a nemoci. Lékařskou péči sice nenahradí, mohou však v léčbě výrazně pomoci. Navíc vás ochrání před negativní energií ostatních lidí. Ten pravý kámen by si neměl každý jedinec vybrat sám, a protože jsme každý jiný, záleží jen na nás, který to bude. Pro jednoho může stejný kámen znamenat sílu, pro jiného bude prázdný.

přírodní kameny

Jak tedy vybrat ten správný?
Při výběru vsaďte na ten, který vás na první pohled zaujme. Je jedno, jakou bude mít barvu a tvar. Vezměte ho do ruky promněte a nechte působit jeho energii. Intuice vás nikdy nezklame. Pokud si nevíte rady, můžete se při výběru řídit rodným kamenem, to znamená, že si vyberete kámen podle data svého narození. Ten by měl korespondovat s vaším astrologickým znamením a uzemňovat nebeské energie. Mějte však na paměti, že každý kámen se hodí pro něco jiného.

Posilte imunitu
Křišťál je kámen velice energetický, proto se používá na zvýšení imunity. Při vyčerpání a únavě vás tento kámen nabije. Také jantar je kámen na imunitu. Vyrábí se z něj dokonce tinktura, která pomáhá při zánětech plic, při nachlazení, viróze a oslabení celého organismu.

speciální kameny

Ochraňte finance
Citrín stačí mít doma nebo ve své kanceláři. Ochrání vám nejen vaše peníze, ale také zdraví. Má totiž dobrý vliv na léčbu únavového syndromu, povzbuzuje krevní oběh a zbavuje tělo toxických látek.

Černé kameny proti negativní energii
Černě zbarvených kamenů existuje velké množství, a každý z nich má trochu jiný účinek. Všechny z nich vás však ochrání před kletbou.