Jak na správný výběr tiskárny

Na trhu najdete základní rozdělení modelů na dva, a to inkoustové a laserové. Dnes se soustředíme na ty první. Jedná se o klasickou variantu, která je ale stále hodně užívaná, požadovaná a kupovaná. Než se ovšem rozhodnete pro jeden konkrétní model, měli byste si v hlavě projít několik aspektů, které by měli splňovat. O co se jedná?černobílá tiskárna.jpg

Existuje několik vlastností, které byste neměli při výběru opomenout. Základem je přemýšlet nad tím, na co přístroj budete využívat. To ale není ti jediné. Zamyslet se musíte nad následujícím:

  • barva,
  • formát a rozlišení,
  • možnosti připojení,
  • rychlost.

Barevná rozmanitost

Plánujete zpracovávat pouze dokumenty? Pokud ano, zajisté vám stačí jen černobílé náplně. Navíc ušetříte jak za zakoupený model, tak i za jednotlivé náplně. Na práci s grafikou, tedy obrázky, fotky, knižní přebaly i ostatní si musíte připlatit za barevnou variantu. Barva do tiskárny HP 364 od Primatisk.cz vám přinese obojí. Stačí si jen zvolit, co je pro vás nejdůležitější.

Důležité technické údaje

U běžných formátů příliš nezáleží na tom, jaký model koupíte. Pokud ovšem potřebujete vytvořit velmi malé, anebo naopak velké formáty, musíte se podle toho zařídit. Na rozlišení se musíte dívat zejména při zpracování fotografií. Při nízkém rozlišení budou nekvalitní a nebudete je moci nikde předložit. S tím úzce souvisí i to, jakou gramáž papíru stroj dokáže zvládnout.

Rychlé a snadné připojení

Budete potřebovat kabel, WiFi, Bluetooth nebo USB disk? Kabely jsou pochopitelně standardem, ale připojení přes WiFi je zajisté mnohem lepší a praktičtější. Zjistěte si, zda to model umožňuje.fotograf vytištěná fotka.jpg

Kolik toho zvládnete za minutu?

Rychlost je důležitá, a to hlavně v kancelářích, kde se pracuje s obrovskými objemy papírů. Nikdo se nechce zdržet na poradu kvůli tomu, že stroj nepracovat dost rychle. Možnost automatického oboustranného tisku se rozhodně vyplatí, a to nejen kvůli času. Ušetří vám také spoustu místa v šuplíku a v šanonech.