Jak zvládnout obtížnou cestu do Chorvatska ve zdraví?

Chystáte se na dlouhou jízdu autobusem? Tápete a nevíte, jak trasa bude vůbec probíhat. Co budete potřebovat a bojíte se nepohodlí, které vás může při jízdě potkat? Máme pro vás několik rad a tipů, které vám na dlouhé trase rozhodně přijdou vhod. Tak, aby se váš zájezd nestal nakonec noční můrou, ale byl pro vás jen plný krásných a nezapomenutelných okamžiků.

autobus

Trasa autobusem rozhodně uteče rychleji, než by se na první pohled mohlo zdát. Chvilku budete pozorovat kolem ubíhající krajinu, poslouchat výklad zkušeného průvodce, přečtete si zajímavou knížku nebo časopis a ani se nenadějete a už jste na místě. Jak si co nejvíce zpříjemnit dlouhou trasu autobusem?

  1. Nepřehánějte to s věcmi do autobusu

Zavazadlový prostor přímo na palubě autobusu není nikterak veliký, proto dobře zvažte, co si s sebou přibalit. V úložných prostorách nad sedačkami toho moc nevmačkáte, v uličce nic být nemůže a prostor pod sedačkou rozhodně oceníte spíše pro své nožky než pro objemný kufr plný dalších „nezbytností“.

mořské vlny

  1. Nepodceňujte pauzu na občerstvení a WC

Při dlouhém cestování do Chorvatska autobusem se přibližně po 4 hodinách dělají krátké přestávky, kdy se můžete občerstvit, protáhnout si nohy, nadýchat se čerstvého vzduchu nebo si odskočit na toaletu. Pokud chcete již při dopravě autobusem ušetřit, vyplatí se malá svačinka připravená z domova. Jídlo v motorestech nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Pokud budete volit jídlo s sebou, zaměřte se na takové potraviny, které příliš nedrobí a neudělají pak v autobuse nepořádek. Ideální je ovoce a zelenina a ovocné tyčinky, které snadno zaženou malý hlad. Tekutiny s sebou vozte pouze v malé lahvičce, velké dvoulitrové petlahve jsou nepraktické a neměli byste je v autobuse kam uložit. Dnes už je standardem, že ve většině zájezdových autobusů dostanete navíc na požádání i horké nápoje, které sice v parných dnech moc neosvěží, ale k večeru přijdou k chuti.