Kam se vydat, cestujete-li do Dubaje


1.       Bastakiya
Malá čtvrť byla založena v devatenáctém století. Založili ji obchodníci z Íránu, kteří zde budovali obchodní stezky během stovek let. Právě teď se tato malá a nenápadná část Dubaje stává středem pozornosti. Proč?
Domy jsou zde konečně rekonstruovány. Nacházejí se v klikatých a malých úzkých uličkách, které zkrátka nesou atmosféru. I proto se stala tato část města neoficiálním místem, kde se scházejí umělci.

Galerie, kavárny, hospůdky, ale také hostely a hotýlky. Právě toto místo je neotřelým kontrastem vůči světélkující naleštěné velkolepé Dubaji, která skýtá nic než luxus. Čtvrť Bastakiya vám ovšem nabídne pohled na Dubaj z úplně jiného úhlu. Tuto čtvrť zkrátka nesmíte vynechat.

Ruch velkoměsta sem nedoléhá, všechno tady probíhá pěkně v klidu a pomalu. Nejdříve výborná káva, pak dobré jídlo a až poté pomalu za kulturou. Kdepak uspěchané velkoměsto. Ubytujte se na alespoň jednu noc v místních hotýlcích a penzionech. Nebudete litovat.

2.       Burj Khalifa
Je to nejvyšší stavba na planetě. Připomíná kosmickou loď a tyčí se do výšek sto čtyřiceti čtyř pater. Říká se, že je to zázrak moderního designu, ale také technologie. Budova je vybavena rychlovýtahy.

3.       Mořské akvárium
Deset milionů litrů vody, sto čtyřicet druhů ryb a tři stovky žraloků. To je největší akvárium na světě. Nechte se obejmout tisíci litry vody a mořským životem, o kterém vám průvodci rádi povyprávějí. Ovšem nezapomeňte se objednat dopředu, o tento zážitek je v Dubaji velký zájem.

4.       Vodní svět
Pokud milujete vodu a veškeré vodní sporty s ní spojené, rozhodně se vydejte do novodobého Babylonu. Ještě před třemi desítkami let zde byla voda vzácná a muselo se jí šetřit, dnes je to jinak. Vodní parky a atrakce se nacházejí na pláži. Jeden z nejproslulejších vodních parků v historii, hotel Atlantis zvaný Babylon, vám dá vše, co byste si od vodního světa mohli přát. A nemyslete si, vodní svět není jenom pro děti.