Plastový kontejner Combo Excelsior pro skladování a přepravu ovocných dření


Ovocné dřeně představují jedenu z významných složek potravinářského průmyslu. Neumíme si bez nich představit zmrzlinové poháry, pudinky, dorty a další zákusky, které zaujímají čelní místo v zákaznickém zájmu v cukrárnách a provozovnách rychlého občerstvení. Ovocná dřeň je také jednou z možností, jak doplnit do organismu minerály,, stopové prvky a vitamíny, protože ani proces mražení na ně nemá zásadní negativní vliv. Jestliže je pak dřeň zhotovena bez cukru, bez konzervantů, a jde pouze o mražený, případně pouze pasterizovaný výrobek, pak tu máme výborný doplněk pro sortiment do běžných obchodů, i do prodejen zdravé výživy.

lesní ovoce

Jestliže chceme zajistit, aby ovoce bylo v podobě dřeně dopravováno na trh ve vynikající kvalitě, musíme se především postarat o precizní ukládání do přepravních nádob. K tomu výborně poslouží nejnovější plastový kontejner Combo Excelsior https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/nejnovj-plastov-kontejner-combo-excelsior-bodoval-na-evropskch-soutch z řady IBC kontejnerů. Zaujímá užitný objem jednoho tisíce litrů, což je ideální velikost nádoby pro velkokapacitní zpracovatele ovoce, například z ovocných sadů soukromých pěstitelů.

kbelík plný jahod

Do kontejneru se umístí speciální jednorázová plastová vložka, která se vždy vymění po vyprázdnění jedné várky ovoce, a tím se zajistí jeho nejvyšší jakost a zároveň odpadne pracné vymývání kontejnerů saponáty a dezinfekcí. Takto naplněné boxy ihned putují do chladírenských či mrazírenských zařízení, a následně se přepravují silniční, námořní či železniční dopravou i na dlouhé vzdálenosti, dle potřeby zákazníků.

Kontejnery lze skládat na sebe až do pěti pater, umožňuje to jejich úctyhodná nosnost až pět tun, tím pádem je logistický proces velmi efektivní a přínosný pro obě strany, jak pro producenty dření a pěstitele ovoce, tak i pro koncového zákazníka v obchodech. Zbytečně se tu neplýtvá surovinami, časem ani penězi, a tak by to mělo být obecně v každém odvětví lidské činnosti.