Solární sprcha je praktickým a nezbytným doplňkem každé zahrady

Pokud jste majitelé bazénu, určitě jste si všimli, že se jeho voda často špiní kousky trávy, listím a vším, co děti i dospělí nanosí na svém těle a končetinách do vody. Běhat se před každou návštěvou zahradního bazénu osprchovat domů je nepraktické a mnohdy i nemožné. Ale naštěstí je zde jednoduché řešení.

zahradní sprcha

Pokud nejste majiteli bazénu, ale máte zahradu, možná jste i tak uvažovali o tom, jak pohodlné by bylo moci se v létě osprchovat přímo venku, ať už po zahradních pracích či jen tak, pro osvěžení v horkém létě.

Nebo jste majiteli chaty, která ani sprchový kout nemá?

Solární sprcha je vhodná opravdu do každé zahrady. Jak již napovídá název, ohřívá se solární energií, tedy sluncem a ke svému provozu potřebuje jen přívod vody v takové kvalitě, jaká vám stačí na hygienické omytí těla. Tedy mnohdy jen zahradní hadici. Takováto sprcha je snadno přenosná a vše důležité pro její instalaci je rovnou přibaleno. Můžete si vybrat z velkého množství typů, tvarů a barev. Některé sprchy disponují také snadným oplachem nohou – kohoutkem se studenou vodou ve spodní části sprchy. To ocení hlavně majitelé bazénů a zahradních vířivek. Některé sprchy umožňují sprchovou hlavu vytáhnout z držáku a osprchovat si části těla podle potřeby. Liší se také velikostí objemu vody, která se v daný okamžik nahřívá. Požadované teploty pak dosáhnete smísením ohřáté vody se studenou vodou, teplotu lze samozřejmě regulovat.

sprcha u bazénu

Okolo sprchy si pro celkové sprchování můžete postavit zástěnu či si k solární sprše přiobjednat krycí plachtu. Pro oplach v plavkách u bazénu to možná není třeba, ale pro osprchování po ukončení pobytu v chlorované vodě bazénu je možno sprchu přemístit do takového krytého zákoutí a osprchovat se v soukromí. Pro nahřívání vody je samozřejmě důležité, aby na ohřevnou část dopadaly sluneční paprsky.

Solární zahradní sprcha je také velmi vyhledávanou pomůckou pro majitele domácích mazlíčků, kdy lze snadno opláchnout pejsky či jiná zvířata již venku.