Sprcha je dobrá věc

Práce na zahradě může být příjemná věc, opalování se na trávníku u své chaty jakbysmet. Ovšem jedině tehdy, panuje-li právě příjemné počasí. Jenže když se pak léto zblázní a slunce začne pražit ze všech sil, je po spokojenosti. Člověku je rázem nesnesitelné vedro, potí se a lepí a nikde ani špetka osvěžení.
A co má dotyčný dělat v takové chvíli?
Pokud má solární sprchu, je odpověď jasná. Zaběhnout si pod ni, pustit na sebe příjemnou spršku a hned je líp.kapky obrázek.jpg
A pokud dotyčný takovou sprchu nemá? Pak mu lze vřele doporučit, aby si ji co nejdříve pořídil. Protože větru a dešti neporoučíme a jiné osvěžení nejednou nebývá k dispozici.
Koupit si takovou sprchu není nic složitého. Podobný sortiment se nabízí leckde a třeba bazénové sprchy Chlorito jsou k dostání v tolika verzích, že nikdo nezůstane neuspokojen. A ten, kdo potom podobnou sprchu má, si už tuto jenom musí smontovat, což není vůbec nic náročného, nainstalovat si ji na svém pozemku na nějaké zpevněné a slunné místo, připojit ji na vhodný zdroj vody a je po starostech. Protože horké sluneční paprsky se změní z tyranů v užitečné služebníky, kteří v tomto zařízení vodu ohřejí, a člověk se může pod proudem příjemné vody osvěžit, kdykoliv jen mu je libo.
Podobná sprcha pak nalezne i nejedno další uplatnění. Lze se pod ní oplachovat před vstupem do bazénu, čímž se v tomto udrží déle čistá voda, dá se pod ní oplachovat po použití bazénu, mívá-li člověk z chlórované vody vysušenou pokožku, a nejednou tento solární vynález nahradí na něčí chatě i koupelnu, pokud tam tato schází.pod sprchou.jpg
Což je více než vydatná pomoc, více než užitečná služba. Díky níž se těší zařízení tohoto typu stabilně vysoké popularitě.
A když se pak ochladí a voda už není sluncem dostatečně ohřívána? Pak se taková sprcha jednoduše vysuší a někam uklidí. A v další sezóně může zase sloužit jako nová.