Archiv rubriky: Web

E-shop a co to obnáší?

Pokud máte nějaké zboží na prodej máte dvě možnosti. Zboží nabídnou dalšímu prodejci, nebo se pokusit prodávat sám. Za prvé. Pokud zboží nabídnete dalšímu prodejci, budete muset cenu zboží navýšit o provizi, kterou prodejci za jeho službu budete muset vyplatit. A za druhé, nemáte jistotu, že vašemu zboží bude věnovaná taková péče, jakou si zaslouží. Nebude kvalitně prezentováno a nabízeno. A to můžete ovlivnit jen těžko.
Pokud se rozhodnete prodávat vlastními silami, asi dřív nebo později přijdete na to, že se k této činnosti nejlépe hodí e-shop. V dnešní době není problém si základní e-shop vytvořit sám. Není to nic složitého. Najdete si poskytovatele administrativního systému. Najdete jej na webu pomocí vyhledávačů. Zaregistrujete se, vyberete jednu z mnoha šablon. A to je skoro všechno.
on-line nákup
Než však začnete s vkládáním svého zboží zkontrolujte si legislativní nařízení. Vy ne administrátor nesete zodpovědnost za to, že váš internetová obchod bude mít všechny náležitosti. Tedy informace pro potenciálního zákazníka. Jsou to především obchodní podmínky, způsob dopravy, platební informace, identifikace vaší firmy, reklamační řád. Ve svém zájmu si na webu najděte přesné informace, jak mají tyto náležitosti vypadat a co všechno musí obsahovat. V žádném případě nemohu doporučit okopírování podmínek nějakého již úspěšného obchodu. Především jde o plagiátorství. Vy přece nechcete začít se svým obchodováním nečestným způsobem. A za druhé, každý obchod má ony své náležitosti zaměřeny na své zboží, na své podmínky. Snadno by se mohlo stát, že se díky své pohodlnosti zavážete k něčemu, k čemu se zavazovat ze zákona nemusíte. Neznalost zákona neomlouvá platí v tomto případě dvojnásob.
elektronický obchod na monitoru
Pokud vše ve svém novém e-shopu máte v pořádku, nacpěte ho svým zbožím. Vytvořte si pěkné fotky svých výrobků, napište zajímavé popisy. To prodává nejvíc. E-shop propagujte. Sdílejte jej na sítích. Informujte tam pravidelně o novinkách. Nebo si připlaťte reklamní kampaň. Čím více návštěvníků přilákáte, tím větší pravděpodobnost úspěchu budete mít. Hlavně se nenechte odradit počátečním neúspěchem. Vše chce svůj čas. I rozjezd e-shopu. Držím palce.

Staňte se místním průvodcem v Google mapách

Skoro každý z nás vlastní svůj Google účet, který končí doménou @gmail.com. Mnoho věcí už ho dnes vyžaduje a tak věříme, že mnoho z vás ho využívá. Pokud se podíváte na Google mapy, můžete si všimnout, že se můžete stát „místním průvodcem“. To znamená, že dobrovolně se budete účastnit vylepšování Google map. Vypadá to, že končí nepřesné informace na Google mapách a budeme doufat, že budu mnohem přesnější a že díky jejich navigaci, vždy najdeme zdárného konce.
vyhledávání trasy

Co znamená být místní průvodce?

Rozhodně se nemusíte bát, že pokud se jím stanete, budete muset někam někoho chodit fyzicky doprovázet. Místní průvodce Google map se podílí na vylepšování všech zobrazovaných míst a firem na Google mapách. Budete opravovat informace o zobrazovaných místech, firmách a také možná zaznamenávat nová nebo nezaznamenaná místa v Google mapách. Také budete pravdivě odpovídat na různé otázky týkajících se míst, která znáte a také můžete přidávat fotky míst, firem, které dobře znáte. Dále se nabízí možnost kontroly překladu různých zobrazovaných míst a firem povětšinou do angličtiny. No a v neposlední řadě budete přispívat svými recenzemi a zkušenostmi z míst, která znáte a nachází se v Google mapách.

Novinka v Google mapách

Nejnovější funkce Google map je to, že můžete pod místem, které se chystáte navštívit položit dotaz o místech a dokonce i firmách. A ostatní místní průvodci Vám odpoví na vaše dotazy. Jedinou výhodou je, že nemusíte čekat dlouho, protože Váš dotaz se místním průvodcům většinou ihned připomene jako notifikace na jejich smartphonu.
google mapy

Výhody místních průvodců

Sice nedostáváte žádný plat za to, že se podílíte na vylepšování  Google map, ale na druhou stranu si alespoň ujasníte, co ve Vašem okolí máte, zjistíte, jaké firmy jsou vám v okolí dostupné, od kdy do kdy je mají místa a firmy otevírací dobu, odkazy na jejich webové stránky, a mnoho dalšího. A při fotografování míst a firem se hezky projdete po svém okolí.

Máte nápad? Pokuste se jej realizovat!

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří rádi vymýšlejí něco nového, pak byste určitě své nápady nikdy neměli zahazovat. On totiž ne každý nápad musí být zrovna špatný. Třeba by lidstvu zrovna ten váš mohl něco do budoucna přinést. Rozhodně o sobě ani svých nápadech nikdy nepochybujte. Můžete totiž dokázat a dosáhnout opravdu velkých věcí.
žárovka v ruce

Jestli někdy přijdete na něco, na co ještě nikdo nikdy před vámi ne, určitě byste se měli zamyslet nad tím, jestli by bylo možné váš nápad realizovat. Pokud by to totiž šlo , měli byste začít přemýšlet nad plánem, který by vám s uskutečněním pomohl. Jestliže si všechny své nápady budete zapisovat třeba někam na papír, určitě vám to dokáže hodně pomoci. Můžete jej považovat za první krok ke zpracování podnikatelského plánu. Jestli nevíte, jak se takový plán píše, určitě z toho nemusíte být smutní. Na internetu je možné najít mnoho návodů, které vám opravdu pomohou.

Víte, co je při takové věci důležité? Být pro váš nápad nadchnutí a hlavně se do něj pouštět s chutí a radostí. Jedině tohle je ta pravá cesta k úspěchu. Obecně je známo, že pokud něco člověk dělá z donucení a proti vlastní vůli, pak to nedopadne příliš slavně a na konec to stejně nikam nepovede. Pokud by se vám třeba ze začátku něco nedařilo nebo by vám to prostě nešlo, určitě to nevzdávejte. Myslete na to, že některé dny jsou lepší a některé zase horší. Nikdy se nevzdávejte svého snu.

Pravdou je, že podnikání není pouze o práci, ale i o tom, že se stále musíte učit něčemu novému, abyste byli úspěšní. Důležité je také uchycení na trhu.
nápad u kávy

Pokud máte nějaké obavy, pak byste je určitě měli dát stranou, protože to je právě to co vám brání ve splnění vašeho snu a uchycení se.

Běžte do toho naplno! Uvidíte, že se vám na to na konec ještě vyplatí a vy budete rádi.

Seznam a jeho mobilní aplikace

Co je „seznam.cz“ asi ví každý. Ale pro jistotu je to webový portál a vyhledávač, v ČR jeden z prvních a nejoblíbenějších. Jeho asi nejznámější službou, kterou využíváme je „email.cz“.  Jeho oblíbenost dokazují statistiky návštěvnosti a stále od roku 1996, kdy byl založen, stále nevyšel z „módy“. Seznam, ale drží krok s touto dobou chytrých telefonů a proto vydal aplikace, které Vám usnadní hledání. Nemusíte už nyní hledat tyto služby v mobilním prohlížeči, ale pouze stáhnete zdarma aplikaci a všechno už obstará ona. Řekněme si, jaké aplikace si pro nás Seznam připravil.
mobil u stromu

Seznam.cz

·         U této aplikace se jedná o úplně nejrychlejší cestu, jak se dostat na portál seznam.cz Nemusíte nic vypisovat do vyhledávače, prostě jen stisknete ikonu Seznamu na svém smartphonu nebo tabletu a rázem se ocitnete na seznam.cz

Seznam Zprávy

·         Aktuální zprávy z domova i zahraničí. Tato aplikace je zvláštní v tom, že můžete natočit názorové video na dané zprávy. To je opravdu revoluční novinka! Vaše názorové video může trvat až 1 minutu a přidáte ho klasicky jako komentář ke článku. Samozřejmě můžete shlédnout názorová videa ostatních uživatelů.

Mapy.cz

·         Mapy od Seznamu Vás mohou provést kdekoliv po celém světě. Výjimkou oproti ostatním mapám je, že fungují i offline (bez připojení k internetu) a jsou zdarma. Stačí, když si stáhnete offline mapu Vámi vybrané oblasti.
twitter a facebook

Email.cz

·         Aplikace, která vám zobrazí, když Vám dorazí email na vaši emailovou adresu. Samozřejmě v ní můžete posílat ze své emailové adresy emaily nové, vidíte své starší emaily, spamy, hromadné zprávy, archiv i vyhozené emaily. Vše si zobrazíte rovnou v této šikovné mobilní aplikaci i více svých emailových účtů založených na Seznamu naráz!

Jízdní řády

·         Aplikace, díky které už vám neujede žádný spoj. Budete mít perfektní přehled o tom, kdy Vám co jede. Jsou dostupné řády autobusů, vlaků, městské hromadné dopravy po celé naší republice.

Novinky.cz

·         U této aplikace se jedná o magazínové články o aktuálním dění u nás i v zahraničí.

Sport.cz

·         Díky této aplikaci budete mít vše ohledně sportu pohromadě.

TV program

Nebaví vás kupovat si neustále televizní program v novinové verzi nebo ho zdlouhavě hledat na internetu? Díky této aplikaci postačí jedno kliknutí a můžete mít přehled.

Stream.cz

·         Tato aplikace je o internetové televizi, kde různí tvůrci mají své kanály a tvoří tam svá videa, která můžete zhlédnout, komentovat a sdílet.

Sauto.cz

·         Aplikace sloužící k inzerci nových a ojetých vozidel. Pokud chcete koupit auto, máte snad všechny inzeráty pohromadě!

Sbazar.cz

·         Nabídky všeho možného, jak to na bazarech chodí. Máte k dispozici opravdu velký výběr, odkudkoliv z České republiky nebo z Vašeho blízkého okolí.

Sreality.cz

·         Pokud sháníte či prodáváte nemovitost, stahujte tuto aplikaci, která vám podle vašeho filtru zobrazí vše, co potřebujete.

Super.cz

·         Úplné novinky ze světa showbyznysu. Dozvíte se vše, co Vás zajímá o hvězdách.

Kupi.cz

·         Aplikace, která je užitečná v tom, že Vám zobrazí všechny dostupné slevy a akční letáky obchodů.

Lidé.cz

·         Díky této aplikaci, můžete najít svého životního partnera! Neváhejte a zkuste své štěstí.

Jak správně nakládat s webem

Jste-li v pozici tvůrce webových stránek, měli byste si ještě předtím, než začnete vytvářet, ujasnit několik věcí:
ikona mailu
1) Komu jsou stránky určeny: Jsou návštěvníci stránek mladí lidé, senioři nebo snad vaši obchodní partneři? Každá cílová skupina od vás bude očekávat jiný styl „řeči“, jiné rozložení stránky a vůbec odlišný obsah. Je třeba věnovat těmto skutečnostem zvýšenou pozornost.
2) Co je účelem webu: Chcete uživatele informovat, pobavit, varovat? Pečlivě zvažte tón, kterým budete k návštěvníkům stránek „hovořit“.
3) Mám na to lidi? Dobře uvažte, zda v sobě nebo svém okolí naleznete člověka, který bude schopen a ochoten pravidelně a věcně web aktualizovat. Budou-li stránky neaktuální a nedodělané, budou spíše přítěží.
koncovky na netu
Jak naplnit obsah
Pokud budete mít jasno ohledně výše zmíněných otázek, můžete se s vervou pustit do tvorby webových stránek. Ani teď ovšem ještě nemůžete bez rozmyslu vkládat, co se vám zamane. Mějte na paměti následující skutečnosti:
·         V jednoduchosti je síla. Nezkoušejte uzpůsobit design stránek své rozvášněné nátuře. Pestrobarevné schéma až na výjimky nepůsobí dobře;
·         Vsaďte na přehlednost. Uživatel se musí rychle zorientovat. Jasně a zřetelně mu naservírujte informace, které chce znát;
·         Sdělujte jen podstatné informace. V záplavě různých dlouhých textů a přebytečných zprávách se uživatel spíše ztratí a z webových stránek odejde znechucený;
·         Zaujměte, ale nevnucujte se. Působit podbízivě, to určitě není cesta, jakou byste se měli vydat. Ano, vyzdvihněte své přednosti, ale ne způsobem, který působí egoisticky.
·         Překvapte. Na druhou stranu není na škodu návštěvníka webu něčím upoutat. Nabídněte mu něco, co se mu vryje do paměti a nepřímo jej tak podniťte, ať se v budoucnu ještě vrátí;
·         Vyhněte se přílišnému používání vykřičníků. Říká se, že vykřičník působí na lidi jako křik. V určitých případech je vhodné jej použít, ale není ideální jej umísťovat do každé druhé věty. A už vůbec nemrhejte dvěma a více vykřičníky za větou!
 

Obraťte se na správnou firmu

SEO agenturaje společnost, která se zabývá SEO optimalizacemi a všemi obdobnými úkony, které s tímto procesem souvisí. V dnešní době na českém trhu působí více SEO agentur, proto pokud chcete využít tyto služby, můžete si mezi nimi vybírat. Je jen na vás, komu dáte přednost, věřte ale, že výběr je velmi důležitý a neměli byste ho podceňovat.
Pročtěte si reference, recenze nebo různé diskuze, na základě čehož poznáte, čí služby jsou opravdu profesionální, a komu se naopak obloukem vyhnout. Pokud toto všechno skutečně uděláte, tak vám ve výsledku zbyde agentura SEOlight s.r.o., což jsou odborníci přes SEO optimalizace. Pokud máte tedy zájem o tyto služby, tak je vhodné vsadit právě na tyto odborníky, na které se budete moct maximálně spolehnout.

SEOlight s.r.o. bude dobrou volbou z více důvodů. Pojďte se s touto agenturou seznámit pomocí několika číselných údajů, které mluví za vše:

– Více než 7 let praxe
– Přes 200 klientů v pravidelné měsíční SEO správě
Více než 1200 klientů, kteří nyní mají úspěšnější weby
– Kolem čtvrt milionu realizovaných PR článků

Optimalizace na úrovni

Co se týká samotné SEO optimalizace, ta je pro tuto a všechny další společnosti základní nabízenou službou. Pokud chcete mít úspěšnější a zkrátka navštěvovanější web, tak je nutné provést právě tento úkon. Není to ale nic jednoduchého, a to proto, že je potřeba provést rovnou několik různých kroků. Odborníci začínají s návrhem klíčových slov, kdy spolu s klienty vyberou taková slova, která jsou nejrelevantnější a přitom ve vyhledávačích nejúspěšnější. Následuje podrobná SEO analýza, kdy se profesionálové pokusí vyhledat ve vašem webu všechny chybky, které mají vliv na vaší pozici. Poté se již přistupuje k samotnému psaní PR článků, vkládání zpětných odkazů a publikaci na podpůrné weby.

Víte, jakým způsobem ovlivňuje homepage náladu návštěvníka?

Možná si to přímo neuvědomujte, ale právě to, jak vypadá domovská stránka webu, mimořádně hodně ovlivňuje délku pobytí návštěvníka na tomto webu. Ačkoliv Homepage SEOlight je mnohdy jenom přeskakována, mnohdy je to první prvek, se kterým se návštěvník setká. Je tedy dobré zajistit, aby z domovské stránky měl návštěvník dobrý pocit. Realizace tohoto „dobrého pocitu“ je přitom otázkou zkušeností, vkusu a kritického myšlení toho, kdo domovskou stránku bude tvořit. Na co je nutné klást důraz při tvorbě domovské stránky neboli homepage?Grafický návrh domovské stránky.png

  • Design = naprostý základ, který je třeba vyřešit kompromisem, neboť by se nemělo vsázet na příliš agresivní vzhled, ale na druhou stranu nesmí nic působit zastarale
  • Správná struktura = aby byla domovská stránka úspěšná, musí se klást důraz i na strukturu, ta musí být přehledná a každý by měl na první pohled vidět, kde se to nachází
  • Podprahové prvky = nenápadná reklama nebo odkazy na jiný obsah budou velmi efektivní, pokud budou správně schované pod běžným obsahem

Pakliže byste chtěli mít navrženou domovskou stránku v takovém stylu, aby to bylo efektivní nejenom pro vyhledávače, ale také to lahodilo oku, bude dobré obrátit se na někoho, kdo již někdo s těmito předními stránkami dělal. Zkušenosti jsou v této oblasti k nezaplacení, a to zejména tehdy, máte-li nějaké specifické požadavky.Ukázka homepage internetového obchodu.png

Stačí jenom jedna chyba a pozice padnou

Ačkoliv si to člověk nemusí myslet, právě domovská stránka má nemalý vliv na to, jak výhodně bude možné stránky najít. Proto si dejte tu práci a najděte si někoho, kdo se vám postará o design homepage do takového stylu, se kterým budete spokojeni ve všech možných ohledech a aspektech. S vyhledáváním to někdy není jednoduché, avšak pokud si necháte upravit stránky do určité podoby, můžete se přiblížit ideálu a vylepšit své pozice na internetu, což je vždy výhodné.