Čištění zubů je základ

Neobejdeme se bez něj

Každý chce mít zdravé a čisté zuby, které dobře vypadají. Úsměv dokáže opravdu potěšit a zuby jsou také z části naší vizitkou. Ovšem někdo je má přirozeně více nažloutlé, což je v pořádku. Horší je, když na jejich čištění kašle. V potřebných pomůckách problém není, protože máme šířkou nabídku past zubních kartáčků, mezizubních a tak dále. Jenom bychom si měli dávat pozor třeba u kartáčku na počet štětin a jejich tvrdost.

pasta na kartáčku

Těm nejlevnějším v supermarketu je dobré se rovnou vyhnout, protože bychom si mohli zbytečně poškozovat sklovinu a dásně. Velkou roli hraje, jak čištění provádíme. Když jej budeme flákat, tak nám v zubním plaku začnou vznikat mikroorganismy, jenž se živý sacharidy a bohužel vypouští kyseliny. Díky nim nám vznikne kaz, který musí řešit zubař. Základem je čistit krouživými pohyby dostatečně dlouhou dobu minimálně dvakrát za den a používat další pomůcky jako jsou mezizubní kartáčky.

Zubní lékař

U chrupu je velmi důležitá prevence, protože když se nám začne tvoří zubní kaz, tak je zapotřebí jej vyvrtat a spravit co nejdříve, než se bude šířit ještě dál. Proto k zubaři máme chodit každého půl roku. Ten nám při pravidelné prohlídce prohlédne všechny zuby a dásně a když najde nějaký problém, tak stanoví vhodnou léčbu. Samozřejmě k němu můžeme přijít i mimo pravidelnou prohlídku, když nás například nějaký zub bolí.

zubní ordinace

Mnohdy tato bolest bývá silná, a proto je návštěva zubaře vysvobozením. Rozhodně je velká výhoda mít dobrého zubaře, který Vám rád poradí a hledá nejlepší řešení. Proto je tu zubař Liberec, kde pracují opravdový specialisté s bohatými zkušenostmi a vědomosti. Zvládají i náročné operace, přičemž u nich je ještě důležitější, aby je dělal skutečný profesionál. Mají tu zároveň moderní vybavení, které v medicíně velmi pomáhá a ta díky němu dosahuje ještě lepší úrovně.