Kultura Karlovarska

Hrad Loket
Nedaleko se nachází řeka Ohře. Díky tomu, že ho v minulosti zrenovoval známý Karel IV., který nechal vystavět například markrabský dům, tak jeho hlavní rysy zůstaly dodnes. Další renovace se uskutečnila v 15. století, ale bohužel o několik století později se stal věznicí. Velice oblíbená je výstava zbraní a porcelánového nádobí. Při návštěvě můžete také vyslechnout několik legend, co se zde odehrávalo. Můžete si vybrat prohlídku s nebo bez průvodce a děti do šesti let mají vstup zdarma
architektura ve Varech
Rozhledna na Klínovci
V roce 2013 byl znovuotevřena. Tuto rozhlednu také postihlo neštěstí, a to v podobě Výrazného poškození, kvůli klimatu. Ale dnes už je všechno v pořádku, takže se můžete pokochat výhledem ze 17 metrů. Uvidíte několik hor, které se nádherně lemují krajinou. A to jako například Šumava a Ještěd.
Doubrava
Možná si právě říkáte, co to vlastně je? Je to vesnička nedaleko Chebu. Proslavila se hlavně kvůli zachovalosti staveb, protože jedna je i z roku 1751. Už před několika desítkami lety se stala tato oblast vesnickou památkovou rezervací. Uvnitř již zmíněného domku je muzeum se zemědělskou expozicí. Všechny vystavené předměty jsou z 18. až 20. století. Můžete si zde neustále koupit obrazy keramiku a různé takové věci. Mě například zaujaly nádherné dřevořezby.
starý dostavník
Lázeňská kolonáda Mariánské Lázně
Je vystavena v barokním stylu a její kompletní stavba skončila roku 1889. Podobu této kolonády navrhovali vídeňští architekti. Má udivující rozměry, které dosahují skoro 120 metrů na 12 metrů, takže o ní rozhodně nemůžeme říct, že je malá. Před ní je Zpívající fontána, která je také velice známá. Je jednou z nejnavštěvovanějších míst v Mariánských lázních. Skládá se z velmi velkého množství trysek a ozdob. Celý tento celek je hodně pěkný, takže jestli někdy navštívíte tuto oblast, tak ji nezapomeňte navštívit.