Procestovat divokou Srí Lanku

Srí Lanka je stát na ostrově Cejlon. Oficiální název zní Srílanská demokratická socialistická republika. Stát najdete v jihovýchodní Asii, platí se zde rupií. Oproti české republice je Cejlon o čtyři a půl hodiny napřed zimního času. Pakliže chcete na tento ostrov cestovat, nemusíte se nechávat očkovat proti ničemu speciálnímu, ovšem doporučuje se dodržovat všeobecná pravidla hygieny, která platí pro subtropické a tropické části světa: jíst pouze ovoce, které se dá loupat, pít pouze balenou vodu a podobně.

Ubytování v divočině

Srí Lanka je pokrytá pralesy, takže není s podivem, když je hotel, ve kterém se ubytujete, uprostřed divočiny. Hotely jsou zde luxusní a jsou zasazeny do prostředí tak, aby je nenarušovaly. Tak se může stát, že budete ubytování v luxusních pokojích, za jejichž okny se na vás budou dívat opice, a občas vám přes terasu do pokoje vlétne nádherný tropický motýl, kterého si snadno můžeme splést s dekorací.

Buddhistický Cejlon

Může se to zdát až šokující, že je Cejlon tak luxusní. Jedná se jen o ostrovní republiku v Indickém oceánu, přesto zde naleznete překrásnou přírodu a opravdový luxus. Republika má také bohatou historii, nachází se zde spousta památek, symbolů a rituálů. Zdejší kultura je tedy skutečně bohatá.

Jaká místa byste měli na Cejlonu navštívit?
Město Dambulla
–          Zde se nachází jedno z nejposvátnějších míst na celém ostrově, královský skalní chrám, jenž je zdoben pradávnými sochami Buddhů.

Lví skála
–          Sigiríja je obrovský monolit, tyčící se nad hlavním městem. Vypadá to, jako by vyrůstal z pralesa. Vypadá jako obrovská kostka, je vysoká asi dvě stě metrů a je vzdálená asi dvacet kilometrů od Dambully. Na jeho vrcholu kdysi stával nádherný palác se zahradami.

Národní park Kaudulla
–          Ráj divokých slonů, ale také jiných zvířat, jako jsou levharti, kočka cejlonská či medvěd pyskatý. Nebudete litovat, sloni se tam pasou stejně jako u nás srnky.