Betonový plot – skvělá volba

Každý, kdo vlastní zahradu, se již s tímto problémem seznámil. Oplotit či neoplotit? To je otázka. Většina vlastníků se rozhodne pro oplocení, ať už z praktických důvodů, tedy ať nám po našem pozemku jen tak někdo nepochoduje , nebo z důvodu zachování si (v dnešní době drahocenného) soukromí. No jo, ale jaký plot si vybrat? Na trhu je opravdu nepřeberný výběr, od klasických z pletiva, kovaných, čistě ze železných plátů, dřevěných, přes živé, které jsou tvořeny nejrůznějšími stromy (nejčastěji se jedná o túje nebo buxusy) až po právě ty betonové.

pletený kovový plot

I když nepatří betonové ploty zrovna k té nejlevnější variantě – betonové ploty cena, vše se vám vrátí v podobě jejich životnosti, která se při běžných podmínkách (povětrnostní vlivy, deště…) pohybuje od 30 až do 50 let, s čímž se u klasického pleteného plotu moc počítat nedá. Často zmiňovaným důvodem k jejich pořízení je také minimální náročnost na údržbu. Úplně vám tak odpadá každoroční péče o živý plot, což je jistě dobrá zpráva, pokud nejste nadšeným zahradníkem, který žije zkrášlováním své zahrady. Žijete-li v hustě obydlené oblasti, kde vám sousedi často a velice rádi zahlížejí na zahradu a s nadšením sledují, zda zrovna grilujete nebo se třeba opalujete, je tento plot jistě dobrým řešením. Koneckonců ve velké míře se s ním setkáváme právě v satelitových městečkách, kde jsou domy postaveny v opravdu velké blízkosti. Vedle nově nabytého soukromí tak také docílíte odhlučnění od okolního hluku.

betnový plot

Hlavní nevýhodou, která je u těchto plotů velice často kritizována, je dopad na vzhled přírody. Nutno ovšem podotknout, že se již nejedná o nevzhledný šedý beton, na který jsme zvyklí. V dnešní době už se nám naskýtá výběr z několika různých stylů, barev, vzorů, výšek, tloušťky a šířky. Pokud jste vůči betonu ještě stále skeptičtí, jistě uvítáte fakt, že se tyto betonové bloky dají velice snadno kombinovat například se dřevem, čímž docílíte mnohem elegantnějšího vzhledu.