Archiv rubriky: Dům a byt

Přístřeší, které nám nabídnou, je mnohdy u domu nepostradatelné

Přístřeší je pro nás velmi důležité, i když si to mnohdy ani neuvědomujeme. Například kdybychom neměli takový přístřešek u vstupu, stále bychom měli v domě chlad, kterého bychom se jen tak nezbavili. Rozhodně to není nic příjemného a to vám potvrdí snad opravdu každý.
Přístřešky nemusíte využívat pouze pro vstupy, ale také jako altány, pergoly, přístřeší nad auta a mnohé další. Mají opravdu velké využití. Stačí si jen vybrat, jak jej využijete. Závisí to opravdu jen a jen na vás. Můžete se například inspirovat i na internetu, kde uvidíte, že každý, kdo nějaký ten přístřešek vlastní je s ním opravdu velmi spokojen.
pergola nad oknem
Za nejlepší materiál takovýchto přístřešků je považováno dřevo. Má opravdu dobré vlastnosti, takže se vlastně ani není čemu divit. Pokud nejste zrovna fanoušky dřeva, určitě nemusíte být zklamaní, protože se používají i jiné materiály, které také vypadají opravdu hezky.
kovová konstrukce
Přístřešky nemusí být vytvořeny pouze ze zdí, ale mohou být také samonosné. Například pro auta jsou samonosné přístřešky tou skvělou volbou. Řekněte sami.
Střecha všech přístřešků může být plná ale i průhledná. Závisí na vás, co si vyberete a co se vám bude více hodit. Přístřešky mohou mít i zábradlí, které si své využití také určitě najde. Opět může být zcela plné, anebo jen z části.
Opravdu s ním můžete vykouzlit prakticky cokoliv. Ať už se jedná o různé tvary, barvy a mnohé další. Dokonce si můžete navrhnout i podlahu podle vašeho gusta. Je důležité se toho jen nebát.
pergola u domu
Pokud tedy ještě na zahradě žádný přístřešek nemáte, právě teď je ta vhodná doba si nějaký pořídit. Uvidíte, že rozhodně nebudete ničeho litovat, protože jej můžete využít opravdu jakkoliv.
Tak směle do toho!
Přístřešky jsou pro nás opravdu důležité.

Kompletace v koupelně

Malá koupelna byla častým problémem bytovek nebo panelových domů. Ve snaze, aby se do jedné velké krabice vešlo co nejvíce malých krabiček, zmenšovali stavitelé vnitřní prostory na minimum. Dnešním trendem je, mít koupelnu co možná nejvíce prostornou a prosvětlenou. Takže takové ty tmavé místnůstky už jsou dávno překonanou minulostí. Někdy ale nastane problém. Co dělat v případě, že máme opravdu malý byt, a tudíž i koupelnu? Bytoví architekti upozorňují na jednu zásadní chybu, které se lidé dopouštějí.

koupelny

§  Při zařizování koupelny chtějí vyhovět požadavkům všech členů domácnosti, a tak postaví místo koupelny skladiště.

§  A ještě tu musí být
–         pračka
–         toaleta
–         bidet
–         sprchový kout
–         vana …

Ale musejí tu všechny tyto věci být doopravdy? Nelze něco vynechat, něco dát jinam a něco spojit dohromady?

Jak koupelnu zvětšit i opticky

Třeba v rozhodování pomůže několik dobrých nápadů.

o   Máte v kuchyni více místa?
o   Nebo máte nevyužitý konec chodby?
Proč tedy nedat pračku tam?
o   Bidet nebo toaleta? Samozřejmě, že se tady volit nedá.
o   Toaleta v bytě prostě být musí.

Ale pokud chcete obojí, proč si nepořídit toaletu s bidetovým prkénkem?

luxusní koupelna

A takto můžeme kompletovat dál.
o   Vana spojená se sprchovým koutem.
o   Sprchový kout s hlubokou vaničkou, ve které se lze koupat.
A už máme mnohem více místa. Jestliže koupelna jen působí stísněným dojmem, můžeme ji opticky zvětšit. Sice se toho do ní vejde úplně stejně, ale bude budit alespoň zdání, že vyrostla. Velké obklady, které navíc mají na sobě i velké vzory, budou místnost opticky zmenšovat.Nejlepším řešením jsou vzorky malé nebo rovnou vkusná mozaika. Dále platí zásada – čím více skla, tím lépe. Nešetřete zrcadly a plochami, které jsou lesklé. Koupelnu, která je malá, můžete ještě více opticky zmenšit tím, že jí rozparcelujete. Proto je potřeba zachovat její celistvost.  

Moderní styl bydlení s nízkými náklady

Ceny nemovitostí vystoupaly za posledních pár let k maximu a pořízení vlastního bydlení je tak velmi obtížné. Za průměrný domek v dobré lokalitě zaplatíme i více jak 3 miliony korun a to bez vybavení a pozemku. Mladé páry si takové výdaje nemohou dovolit a jsou odkázány na pronájem, který jen polyká jejich finance. Mobilní dřevostavby jsou řešením a to díky výhodným nákladům, které jsou nižší i o 50 %. Pořízení vlastního bydlení tak není podmíněné mnoha milionovou hypotékou, která zadluží rodinu na několik desítek let dopředu. Výhodou mobilního bydlení není jen cena, ale i úspora energie, které šetří finance po celý rok.

Připravené domy můžete postavit takřka na jakékoli parcele a to po drobných úpravách zeminy, které pro Vás zajistí naše společnost.

Místo klidu a odpočinku
Mobilní domy mají mnoho využití a kromě celoročního bydlení jsou i skvělým místem pro odpočinek na venkově nebo v horách. Díky snadnému přemístění je lze použít i jako dočasné bydlení a následně je využívat jako chatu nebo místo pro odpočinek. Vyrobeny jsou z kvalitních materiálů, které udržují teplo, vydrží několik desítek let i bez složité údržby a které nabízí příjemný a útulný design. V naší nabídce naleznete jak hotové domy, tak i domy na zakázku, které si sami navrhnete podle vašich představ.

Kompletní servis
Kromě prodeje a zakázkové výroby u nás můžete využít i služeb servisu, který se postará o dobrý stav vašeho domova a zachování všech parametrů. Údržba materiálu, oprava nedostatků, ale i možné rozšíření pro Vás obstaráme vždy rychle, s výhodnými náklady a podle vašich možností. Kontaktujte nás a získejte nové bydlení pro celou vaši rodinu.

Betonový plot – skvělá volba

Každý, kdo vlastní zahradu, se již s tímto problémem seznámil. Oplotit či neoplotit? To je otázka. Většina vlastníků se rozhodne pro oplocení, ať už z praktických důvodů, tedy ať nám po našem pozemku jen tak někdo nepochoduje , nebo z důvodu zachování si (v dnešní době drahocenného) soukromí. No jo, ale jaký plot si vybrat? Na trhu je opravdu nepřeberný výběr, od klasických z pletiva, kovaných, čistě ze železných plátů, dřevěných, přes živé, které jsou tvořeny nejrůznějšími stromy (nejčastěji se jedná o túje nebo buxusy) až po právě ty betonové.

pletený kovový plot

I když nepatří betonové ploty zrovna k té nejlevnější variantě – betonové ploty cena, vše se vám vrátí v podobě jejich životnosti, která se při běžných podmínkách (povětrnostní vlivy, deště…) pohybuje od 30 až do 50 let, s čímž se u klasického pleteného plotu moc počítat nedá. Často zmiňovaným důvodem k jejich pořízení je také minimální náročnost na údržbu. Úplně vám tak odpadá každoroční péče o živý plot, což je jistě dobrá zpráva, pokud nejste nadšeným zahradníkem, který žije zkrášlováním své zahrady. Žijete-li v hustě obydlené oblasti, kde vám sousedi často a velice rádi zahlížejí na zahradu a s nadšením sledují, zda zrovna grilujete nebo se třeba opalujete, je tento plot jistě dobrým řešením. Koneckonců ve velké míře se s ním setkáváme právě v satelitových městečkách, kde jsou domy postaveny v opravdu velké blízkosti. Vedle nově nabytého soukromí tak také docílíte odhlučnění od okolního hluku.

betnový plot

Hlavní nevýhodou, která je u těchto plotů velice často kritizována, je dopad na vzhled přírody. Nutno ovšem podotknout, že se již nejedná o nevzhledný šedý beton, na který jsme zvyklí. V dnešní době už se nám naskýtá výběr z několika různých stylů, barev, vzorů, výšek, tloušťky a šířky. Pokud jste vůči betonu ještě stále skeptičtí, jistě uvítáte fakt, že se tyto betonové bloky dají velice snadno kombinovat například se dřevem, čímž docílíte mnohem elegantnějšího vzhledu.

Když se potká dobrý nápad a kvalitní řemeslné provedení

Pokud patříte k milovníkům přírody a našli jste pozemek, který vám doslova učaroval svou nespoutanou krásou a rádi byste tam co nejdříve trávili se svými blízkými volný čas, mobilní dřevostavby jsou jedním z řešení cenové dostupného a zajímavého bydlení, které svou jednoduchostí pořízení, dostupným financováním a řemeslným provedením překvapí každého, kdo o bydlení v tomto stylu uvažuje.
ilustrace mobilního domu při přepravě
Mobilní dřevostavby mají velice důkladnou izolaci a topení, takže se dají využít i k celoročnímu bydlení. Díky svému exteriéru je můžete snadno zakomponovat do přírodního prostředí. Pokud hledáte obytný prostor s kolaudací a možností přidělení čísla popisného, určitě si v modelech nabízených dřevostaveb vyberete i takový, který je vyrobený podle stavebního zákona a s kolaudací nebudete mít problém.
Pokud hledáte inspiraci, využijte možnost prohlédnout si hotové mobilní domy přímo u výrobce, kde můžete najít i takový, který vám bude plně vyhovovat i se zařízením a můžete ho mít prakticky hned a bez starostí s vybíráním pračky, sporáku atd.
Všechny zájemce, kteří se snaží žít v souladu s životním prostředím určitě potěší skutečnost, že v nabízeném sortimentu jsou i úsporné a nízkoenergetické mobilní dřevostavby.
Pro rekreační bydlení můžete snadno pořídit prakticky hotové bydlení, kompletně nové a moderní a nečekají vás boje s úřady kvůli stavbě nového domu, nekonečné jednání s řemeslníky, hlídání jejich kvality práce, navyšování rozpočtu na stavbu, protahování termínu dokončení atd. Tady máte vše vyřešené, postaráte se jen o přípojky, aby vám mobilní dřevostavba mohla hned sloužit a váš dům k rekreaci sloužil opravdu k odpočinku.
průkopník mobilní dřevostavby
V neposlední řadě je další výhodou, že společnost nabízí zprostředkování úvěru na financování stavby Úvěr si můžete vyřídit už při výběru domku, pokud budete mít potřebné doklady, které najdete na stránkách výrobce. Nízká akontace určitě usnadní vaše rozhodování.

Hledání vhodného řešení pro oba


Po tom, co se potkají dva lidé a zamilují se do sebe, vypadá vše idylicky a dokonale. Ovšem čas a vývoj vztahu sebou nese i určité těžké okamžiky a situace, kdy hrozí vznik velkého konfliktu, kterému se dozajista chce každý vyhnout, protože konflikt přináší nepohodu. A potom přichází na řadu hledání vhodného řešení tak, aby byli spokojeni oba.
mladý pár na pláži


Spor může vzniknout v podstatě z jakéhokoli důvodu, od důvodů nepodstatných, až po důvody vážné, jako je společné bydlení či založení rodiny. Problém však je v tom, že n rozhodování tu jsou dva a ne vždy a ve všem se shodnou. Po tom přicházejí patové situace, jako je tichá domácnost, nebo naopak velká hádka, kdy lítají talíře a ošklivé nadávky, které již nejde vzít zpět a velmi mrzí obě strany.
řešení konfliktu


Proto je nejlepší si v klidu sednout, otevřít si třeba vínečko a něco dobrého k němu a potom začít řešit daný problém. Ale i to má svá pravidla, která se vyplatí dodržet. Můžete si k tomu vzít třeba i tužku a papír a vše si zapisovat. Nejprve předložíme téma, na kterém se potřebujeme dohodnout, postupně řekne každý svůj názor na dané téma, aniž b ho druhý vyrušoval či mu oponoval. Nyní známe názor druhé strany. Na řadě je to nejtěžší, najít takové řešení, se kterým budou oba souhlasit. Proto by měl každý říci, jakou část ze svého přání je ochotný obětovat kompromisu a jakou naopak ne. Tím nám vznikne prostor pro vyjednávání, kdy každý může v klidu říci, z čeho a za jakou cenu je ochotný ustoupit a z čeho naopak ne.


Důležité je při vyjednávání udržovat klid, nenadávat ani nikoho neshazovat a neponižovat. V žádném případě nesmí dojít k postoji, kdy jeden, nebo oba se zaseknou a nejsou ochotni z ničeho ze svých požadavků slevit a hrozí velká hádka. V tom případě raději od řešení problému ustupte, udělejte si hezký večer, nechte si vše v klidu projít hlavou a za nějaký čas se k řešení tématu vraťte. Když existuje z obou stran vůle, je vždy možné se na konec dohodnout tak, aby řešení bylo vhodné pro oba.


Hrábě ze Švédska


Práce na zahradě není žádný med, zvláště, když začíná podzim. Nejenže ze stromů začínají opadávat jablka, hrušky a další plody, ale rovněž se k nim ve velké míře přidává i listí. A pokud nechcete, aby vás sousedi nebo náhodní kolemjdoucí pomlouvali, že nejste schopni ani ochotni dát si do pořádku vlastní zahradu, musíte se ať už chcete nebo ne pustit do práce. Sběr ovoce je ještě poměrně snadnou záležitostí. Už jen proto, že z něj budete mít užitek v podobě dobrého kompotu, koláče nebo kvalitního domácího alkoholu. S listím už to ale taková sláva přeci jen není. To se vám k ničemu nehodí. To je potřeba pouze shrabat na jednu hromadu a zapálit. Motivace to tedy není kdovíjak velká, zvláště když používáte staré hrábě, se kterými shrabovat listí není rozhodně žádná legrace.
urovnávání záhonku


Modernější typ


Největšími potížemi, kterými člověk při shrabování listí trpí, je bolest zad, respektive tvorba mozolů. To jsou běžné následky práce se starými hráběmi, které nejsou příliš ergonomické. Správně by s takovým nástrojem neměli pracovat ani mladí zdraví lidé, natož pak jedinci ve středním či dokonce důchodovém věku. Daleko lepší jsou takzvané švédské hrábě, se kterými se daleko lépe pracuje. Když už pro nic jiného, tak alespoň pro jejich typickou pracovní část, které se nachází na spodku nástroje, si je dobré švédské hrábě pořídit. Dolní část totiž vypadá jako dlaň s rozevřenými prsty, díky čemuž se listí shrabuje mnohem jednodušeji a efektivněji. Navíc některé typy dokonce umožňují šířku prstů si i nastavit. To je výhodné k práci v užších prostorách, kde se s hráběmi normálních rozměrů vejdete jen stěží.
hrábě na listí

S daleko modernějšími švédskými hráběmi se vám bude pracovat o poznání lépe. Díky tomuto šikovnému nástroji dokážete dostat listí na jednu hromadu během pár chvil bez toho, aniž byste si zadělali na potíže se zády.

Pěstování exotického ovoce zvládne i dítě

Pokud se rozhodnete pro pěstování exotického ovoce , určitě se není čeho obávat. Můžete je mít doma v bytě nebo třeba ve skleníku. Sladké ovoce, ale nebude pro Vás jediná odměna. Květy jsou ozdobou každé zahrady. Pokud s tímto pěstováním teprve začínáte, je důležité zvolit ovoce, které není pěstitelsky moc nároční. V tomto případě se může jednat o mochyně peruánské, avokádo, ananas nebo třeba fíky. A ani granátové jablko nezabere žádné pěstitelské umění. Na druhou stranu pokud jste začátečník, vyhněte se citrusům. Nezapomeňte, že i toto ovoce je potřeba správně skladovat, aby Vám po úspěchu, že Vám vyroste, vydrželo.
exotické plody.jpg

Jak na pěstování?


Mezi nejčastější a nejoblíbenější ovoce je považován ananas. A jak na to? Je potřeba koupit nejprve v obchodě čerstvý ananas. Nesmí mít oschlé listy a celkově musí působit svěže. K zakořenění je zapotřebí růžici, kterou odkrájíte nebo ukroutíte. Poté ji dejte do vody s vodou tak, aby holá spodní část zůstala celá pod vodou. Po 2-3 týdnech byste si měli všimnout malých bílých kořínku. To je ta správná doba na přesazení do květináče. Ani pěstování manga nebo avokáda není žádné kouzelnické umění. Stačí opatrně vyjmout pecku, omýt ji kartáčkem tak, aby na ní nezůstala žádná dužina. Poté zjistěte kde je horní a kde spodní část pecky. Většinou špičatá strana je vrchní část. Na té Vám porostou klíčky. Na spodní části, která je plošší, Vám porostou kořeny. Pomocí špejlí, párátek nebo sirek si vytvořte pevnou konstrukci, o kterou opřete pecku spodní části do vody. Horní musí být ven bez vody. Pecka musí být na místě, kde je dostatek světla. Vodu měňte každý den do té doby, než uvidíte první kořeny. V té době ji poté přesaďte. Co říkáte, to není zas tak těžké, že?
oranžové bobule.jpg
Pokud si s pěstováním nebude vědět rady, neváhejte si najít informace na internetu. Je jich tam velká spousta a z Vás se, může stát díky tomu zapálený pěstitel exotického ovoce doma. Třeba si poté časem troufnete na citrusy.