Pěstování exotického ovoce zvládne i dítě

Pokud se rozhodnete pro pěstování exotického ovoce , určitě se není čeho obávat. Můžete je mít doma v bytě nebo třeba ve skleníku. Sladké ovoce, ale nebude pro Vás jediná odměna. Květy jsou ozdobou každé zahrady. Pokud s tímto pěstováním teprve začínáte, je důležité zvolit ovoce, které není pěstitelsky moc nároční. V tomto případě se může jednat o mochyně peruánské, avokádo, ananas nebo třeba fíky. A ani granátové jablko nezabere žádné pěstitelské umění. Na druhou stranu pokud jste začátečník, vyhněte se citrusům. Nezapomeňte, že i toto ovoce je potřeba správně skladovat, aby Vám po úspěchu, že Vám vyroste, vydrželo.
exotické plody.jpg

Jak na pěstování?


Mezi nejčastější a nejoblíbenější ovoce je považován ananas. A jak na to? Je potřeba koupit nejprve v obchodě čerstvý ananas. Nesmí mít oschlé listy a celkově musí působit svěže. K zakořenění je zapotřebí růžici, kterou odkrájíte nebo ukroutíte. Poté ji dejte do vody s vodou tak, aby holá spodní část zůstala celá pod vodou. Po 2-3 týdnech byste si měli všimnout malých bílých kořínku. To je ta správná doba na přesazení do květináče. Ani pěstování manga nebo avokáda není žádné kouzelnické umění. Stačí opatrně vyjmout pecku, omýt ji kartáčkem tak, aby na ní nezůstala žádná dužina. Poté zjistěte kde je horní a kde spodní část pecky. Většinou špičatá strana je vrchní část. Na té Vám porostou klíčky. Na spodní části, která je plošší, Vám porostou kořeny. Pomocí špejlí, párátek nebo sirek si vytvořte pevnou konstrukci, o kterou opřete pecku spodní části do vody. Horní musí být ven bez vody. Pecka musí být na místě, kde je dostatek světla. Vodu měňte každý den do té doby, než uvidíte první kořeny. V té době ji poté přesaďte. Co říkáte, to není zas tak těžké, že?
oranžové bobule.jpg
Pokud si s pěstováním nebude vědět rady, neváhejte si najít informace na internetu. Je jich tam velká spousta a z Vás se, může stát díky tomu zapálený pěstitel exotického ovoce doma. Třeba si poté časem troufnete na citrusy.