Hurá na limonádu, která chutná božsky!

Nejen v létě je potřeba příjmu tekutin velmi nutná a důležitá, ale rozhodně nelze popřít, že léto je obdobím velké žízně. V létě také dáváme přednost různým nápojům, které bychom v zimě určitě neuvítali. Jedná se převážně o ledové a svěží nápoje, které nás mají zchladit, a tak nějak vzpružit opět na nohy. A čemu rozhodně nikdo v létě nepohrdne? Přece limonádě!
růžová limonáda.jpg

Je libo LIMO?

Příprava limonády má dlouhou historii. Zkoušeli ji dělat už staří Egypťané a je nutno říct, že už v té době byla hodně populární a skvělá na pití. Dnes ji už nemusíte vyrábět jen sami doma, ale díky moderní době a pokroku, si ji doslova koupit. Tedy alespoň sirup na její výrobu. Nemáme tím na mysli koupit si v obchodě první sirup, který se vám dostane pod ruku a smíchat ho s vodou, ale vsadit na takový, který je vyráběný z čerstvého ovoce a neobsahuje žádné barviva, které do sirupu vůbec nepatří.
Nalezete mezi nimi i nespočet příchutí, které jsou pro léto příznačné a zaručeně vám budou chutnat.
ovocné šťávy.jpg

Udělejte i z kupované vlastní „bombu“

Domácí limonádu si můžete vyrobit i za pomoci kupovaného sirupu. Můžete si ji totiž vylepšit ovocem, kousky ledu, minerálkou nebo kořením.
Přidat si tak do vašeho základu můžete nakrájené citrusy nebo mražené jahody, třešně a jiné ovoce. Dochutit si ji můžete i perlivou minerálkou (samozřejmě neochucenou), popřípadě do ní nasypat koření, jakým je skořice, hřebíček nebo čerstvé bylinky (nejlépe ze zahrádky). Taková limonáda bude o něco více vylepšená a skutečně vaše.
Sirupy můžete využít i do různých míchaných nápojů nebo na výrobu smoothie. V létě tento druh pití mnoho lidí nejen láká, ale i báječně osvěží. Dodá jim tak i originální chuť a náramně jich zvýrazní. Z toho důvodu buďte připraveni a udělejte tuto limonádovou „bombu“ i vaší návštěvě, která to po dlouhé cestě v extrémním horku ocení ze všeho nejvíce!