O vodu v bazénu jde pečovat i bez chloru

O vodu v bazénu, stejně jako o celý bazén, se musí patřičně pečovat. Nechceme přece, aby se voda zkazila a případně nám přivodila zdravotní obtíže. Ono ani na pohled to není nic pěkného, zakalená voda plná řas.
Křišťálově čisté vody docílíme použitím filtrace, ale především různých chemických prostředků, které bojují s nežádoucími jevy či předchází jejich vzniku. Obvykle se k tomuto účelu používají přípravky s obsahem Cl. Všichni je známe, jsou typické svým zápachem. Ne každému tak sednou a vyhovují.
Někomu mohou přípravky s obsahem Cl působit potíže, bolesti hlavy a podráždění kůže. Nehodí se ani do vody, ve které se chystáte koupat malé děti. Jak to ale vyřešit bez nich? Alternativou je bezchlorová chemie.water2

Aktivní kyslík, stejně účinný, ale šetrnější

Tyto poměrně ještě málo známé přípravky bez obsahu Cl, jsou tedy vynikajícím řešením pro ty, kteří chlor nesnesou. Místo něho se zde vyskytuje jiná účinná látka, aktivní kyslík. Ten pomáhá nežádoucím jevům předcházet stejně účinně a rychle, ale pro lidské tělo šetrněji. Navíc je bez typického zápachu.
K přípravkům na bázi aktivního kyslíku řadíme:
· Kyslíkové tablety OXY
· OXY Krystaly
· Aktivní kyslík – tekutý přípravek pro ty, kterým nevyhovují tablety
· Aktivátor kyslíku – zvyšuje účinek přípravků na bázi aktivního kyslíku

Současnost přeje alternativám bez Cl

Všechny tyto přípravky bez potíží seženete, jejich aplikace je jednoduchá, přesto se při dávkování vždy řiďte pokyny výrobce. Jen tak zajistíte, že budou fungovat stoprocentně.
Křišťálově čisté a nezávadné vody v bazénu může být dosaženo i bez přípravků s obsahem Cl. Ty jsou sice tradiční a ověřené, ale mnoha z nás nedělají dobře. Současná doba přeje alternativám bez chloru a to je dobře. Jsou totiž stejně účinné, ale šetrnější. Vyzkoušejte je a přesvědčte se o tom sami.liquid